Mresco Sürprizlere Hazırlanıyor

Kuveyt merkezli Murabahat Real Estate Solutions, 1.3 milyar dolar portföy büyüklüğüne ve 600’a yakın çalışana sahip. Grubun Türkiye’deki yatırımları dışında, Şharnı el Şeyh ve Kuveyt’te tatil köyleri, Suudi Arabistan, Mısır, BAE de ofisleri var. Gayrimenkul- deki en büyük yatırımı Mekke’deki Hajar (Hacer) Tower. Murabahat Real Estate Solutions, Türkiye pazarına 2008’de Mresco Türkiye ile girdi ve Hacer Tower dairelerinin satışıyla tanındı. Hacer Tower kuleleri müşterilerinin Umre ve Hac ibadetini yerine getirmelerini sağlamak üzere konumlandırılmış durumda. Mresco Türkiye CEO’su Oya Zingal, satışa çıktığı ilk haftada 500’ü aşkın talep aldıklarını, şu anda sadece Türkiye’de 20 milyon dolar civarında satış yaptıklarını söylüyor.

Rezidaıısı Mövenpick Grubu işletiyor. Şirket ayrıca Türkiye’de farklı yatırım dallarına da ilgi duyuyor. Bu bağlamda 2015 yılında 3 öğün Yemek şirketinin yüzde 50 hissesini alarak gıda sektöründe de hizmet vermeye başladı. Grup 2016 yılında gayrimenkul sektöründe blok almaların yanı sıra, inşaat sektörüne de adım attı ve iki projenin ruhsatını aldı. Oya Zingal gayrimenkul haricinde de şirket alım ve birleşmelerine sıcak baktıklarım ve bu konuda da yakında açıklama yapacaklarını kaydediyor. Önümüzdeki yıllarda konut ve otelcilik sektörüne yeni bir yaklaşım getireceklerini söyleyen Zingal, “Denizcilik, maden ve tarım sektörüne yatırım yapma hedeflerimiz var. Uygun projeleri değerlendirme aşamasındayız. Türkiye’ye yatırım yapmak ve ekonomiye katkıda bulunmak bizim için gurur verici bir durum” diyor.

Grup, ayrıca bir Avrupa ülkesinde de yeni bir yatırımı gerçekleştirmek üzere. Grubun gayrimenkul dışında, perakende, gıda ve IT sektörlerinde yatırımları var.
Önümüzdeki yıllar içinde; merkezi lokasyonlarda yer alan ve doğru fiyatlama yapılmış projelerde satışların ivme kazanacağını söyleyen Zingal, yine geçen senelerde olduğu gibi blok alımlar yapacaklarını belirtiyor ve ekliyor: “Bu amaçla önümüzdeki günlerde 50 milyon dolara varan bir anlaşmayı duyuracağım.”
Oya Zingal Türkiye’nin hızla büyüyen ve yatırımın geri dönüşü düşünüldüğünde oldukça cazip bir pazar olduğunu söylüyor. Türkiye’nin uzun vadeli düşünülmesi gereken bir ülke olduğunu belirten Zingal, doğru yerlere yatırım yapmanın ve ekonominin dinamiklerini iyi analiz etmenin önemini de vurguluyor.

Be the first to comment “Mresco Sürprizlere Hazırlanıyor”